Pożar sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Jakać Borki

Pożar sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Jakać Borki

2022-02-04 11:29
W czwartek 03.02.2022r. o godz. 18:05 OSP Śniadowo zostało zadysponowane do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Jakać Borki.
Pożar sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Jakać Borki

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, ugaszeniu pożaru sadzy za pomocą sita kominowego i proszku gaśniczego, wyczyszczeniu przewodu kominowego oraz przewietrzeniu budynku mieszkalnego.

W między czasie ratownicy sprawdzili pomieszczenia mieszkalne pod kątem gazów niebezpiecznych oraz sprawdzili przewód kominowy kamerą termowizyjną.

Po zakończeniu działań ratowników właściciel dostał pisemny zakaz użytkowania komina do czasu przeglądu i odbioru przez zakład kominiarski.

OSP Śniadowo: Krajewski Tomasz

  • Pożar sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Jakać Borki Pożar sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Jakać Borki Pożar sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Jakać Borki Pożar sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Jakać Borki Pożar sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Jakać Borki Pożar sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Jakać Borki