BIP Urzędu Gminy w Śniadowie

Biuletyn Informacji Publicznej

OBWIESZCZENIE OKRĘGOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ W OLSZTYNIE z dnia 4 czerwca 2024 r.

o skreśleniu z listy nr 8 Komitetu Wyborczego Normalny Kraj kandydata na posła w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. oraz o warunkach ważności głosu.

Na podstawie art. 222 § 5 oraz 225 § 1 w związku z art. 338 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2023 r. poz. 2408 oraz z 2024 r. poz. 721.) Okręgowa Komisja Wyborcza w Olsztynie podaje informację o skreśleniu z listy nr 8 Komitetu Wyborczego Normalny Kraj kandydata na posła do Parlamentu Europejskiego w okręgu wyborczym Nr 3 w wyborach zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r., ujętego pod pozycją „7. MŁODZIANOWSKA Marta” z uwagi na złożenie pisemnego oświadczenia o wycofaniu zgody na kandydowanie.

Nazwisko skreślonego kandydata pozostawia się na wydrukowanych kartach do głosowania.

Informacja o warunkach decydujących o ważności głosu

1) jeżeli wyborca postawił znak „x” w kratce obok nazwiska skreślonego kandydata oraz postawił znak „x” w kratce obok nazwiska innego kandydata z tej samej listy, to głos jest ważny i zalicza się nieskreślonemu kandydatowi;

2) jeżeli wyborca postawił znak „x” w kratce obok nazwiska skreślonego kandydata oraz postawił znak „x” w kratce obok nazwiska kandydata z innej (ale tylko jednej) listy, to głos jest ważny i oddany na kandydata z innej listy i tę listę;

3) jeżeli wyborca postawił znak „x” jedynie w kratce obok nazwiska skreślonego kandydata, to głos jest ważny i oddany na listę, ale głosu tego nie zalicza się żadnemu kandydatowi z tej listy (art. 227 § 4 Kodeksu wyborczego).

 

Przewodniczący Okręgowej Komisji Wyborczej w Olsztynie

(-) Mariusz Paweł Stachowiak

Data powstania: wtorek, 4 cze 2024 12:32
Data opublikowania: wtorek, 4 cze 2024 12:36
Opublikował(a): Michał Kamiński
Zaakceptował(a): Michał Kamiński
Artykuł był czytany: 155 razy